Skip to content

Ako prebieha preprava tovaru z Indie na Slovensko?

Našli ste si dodávateľov v Indii a hľadáte špedičnú spoločnosť na prepravu tovaru? Naša prepravná spoločnosť Infinity Forwarding sa postará o bezpečnú prepravu vašej zásielky z viac ako 50–tich krajín sveta vrátane Indie. Na prepravu zásielok z Indie môžete využiť námornú alebo leteckú dopravu, v našom článku vám vysvetlíme, kedy sa ktorá najviac oplatí. 

Námorná preprava tovaru z Indie na Slovensko 

Námorná doprava je jedným z najobľúbenejších spôsobov prepravy tovaru z Indie na Slovensko. Tento spôsob je ideálny pre väčšie objemy tovaru, keď čas doručenia nie je kritický faktor. Tovar je z Indie prepravovaný vo veľkých nákladných kontajneroch. Dĺžka plavby závisí od prepravnej spoločnosti a aktuálneho plánu lodí, pričom trvá zvyčajne medzi 25 až 50 dňami.

Významné indické prístavy, ako sú Bombaj (Mumbai), Chennai, Kalkata a Mundra sa najčastejšie využívajú pre námornú prepravu nákladných kontajnerov. Medzi nimi vyniká prístav Nhava Sheva v Bombaji, ktorý slúži ako centrum pre nákladnú dopravu. V skutočnosti zabezpečuje až 40 % všetkého kontajnerového obchodu v rámci Indie.

Po dovoze kontajnerov do Európy sa naša špedičná spoločnosť Infinity Forwarding postará o bezpečné doručenie vášho tovaru až k vám do skladu. Na prepravu zásielok z Indie preto využívame kombinovanú prepravu, tak aby sme optimalizovali vaše náklady a zároveň skrátili čakacie doby na minimum. 

Letecká preprava tovaru z Indie na Slovensko 

Ak je pre vás rýchlosť doručenia kľúčová, môžete zvážiť leteckú prepravu. Táto možnosť je rýchla, ale môže byť nákladnejšia v porovnaní s námornou dopravou. Letecká preprava sa často využíva pre malé zásielky alebo naliehavé dodávky. 

V Indii sa nachádzajú významné medzinárodné letiská, ako sú letisko Kempegowda, Rajiv Gandhi, Mumbai a Chennai. Očakávaný čas tranzitu do Európy pri leteckej preprave je približne 10 hodín. Po príchode do Európy zabezpečíme pozemnú prepravu vašej zásielky, tak aby bola bezpečne doručená až k vám do skladu. 

Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku 

Aby ste vedeli, či sa vám dovoz z Indie skutočne oplatí, nechajte si u nás vypočítať cenovú ponuku prepravy. Potrebovať od vás budeme viacero informácií o zásielke, vrátane jej rozmerov, hmotnosti a miesta naloženia a vyloženia. Na akékoľvek otázky vám odpovedia naši skúsení kolegovia, preto nás neváhajte kontaktovať a my vám radi kedykoľvek poradíme.