Skip to content

Máte záujem o prepravu tovaru? Tieto informácie od vás budeme potrebovať

Často sa stretávame s tým, že nám zákazníci pri žiadosti o bezplatnú cenovú kalkuláciu prepravy tovaru neposkytnú niektoré dôležité údaje. Následne tak musíme zákazníka spätne kontaktovať a chýbajúce údaje dodatočne zistiť, čím sa celý proces prípravy cenovej kalkulácie zdržuje. Na základe našich doterajších skúseností sme sa preto rozhodli vytvoriť jednoduchý zoznam informácií, ktoré od vás budeme pred uskutočnením prepravy tovaru potrebovať.

Váha, CBM a počet balení tovaru

Ak ide o LCL prepravu, čiže kusovú zásielku, pre prípravu cenovej ponuky bude pre nás kľúčovou informáciou váha tovaru, jeho objem (vyjadrený v m3, čiže kubických metroch, ktoré sa v preprave označujú ako CBM), spôsob zabalenia tovaru na prepravu a počet kusov balení tovaru. 

Prepravovaný tovar

Aký druh tovaru plánujete prevážať a v akých množstvách? Skúste nám tieto údaje v poznámke bližšie špecifikovať, pretože aj na základe veľkosti a množstva tovaru vieme lepšie odporučiť jednotlivé druhy prepravy.  

K príprave cenovej ponuky prepravy tovaru budeme potrebovať aj informáciu o tom, o aký tovar ide – napríklad či nejde o nebezpečný alebo nadrozmerný tovar. Informáciu o tom, o aký tovar ide potrebujeme aj k výpočtu sadzby prepravného poistenia, ktoré sa líši v závislosti od povahy tovaru. Pre výpočet poistného na preprave budeme potrebovať aj informáciu o hodnote prepravovaného tovaru. 

INCOTERMS

Neopominuteľnou informáciou k príprave cenovej ponuky prepravy je informácia o dodacej podmienke, čiže Incoterms

Kontaktné údaje

Ďalšou dôležitou informáciou sú vaše kontaktné informácie, pretože sú súčasťou všetkých dokumentov. Musíme vedieť, kto je objednávateľom prepravy, názov spoločnosti, adresu a tiež meno kontaktnej osoby spolu s kontaktnými údajmi. Najdôležitejšia je ale pre nás pri príprave cenovej ponuky medzinárodnej prepravy adresa dodania tovaru. Ak ju s nami v začiatočnej fáze kontaktu, keď ešte len žiadate cenovú ponuku, z nejakého dôvodu nechcete zdieľať, k príprave cenovej ponuky nám postačí aj názov mesta/obce kam sa má tovar doručiť. Presnú adresu nám stačí zaslať s objednávkou prepravy. 

Miesto odkiaľ a kam bude tovar prepravený

Aj napriek tomu, že v našej bezplatnej cenovej kalkulácii uvádzate len názov krajiny z ktorej a do ktorej bude preprava realizovaná, v prípade, že viete konkrétnu adresu určite nám ju napíšte. Celý proces sa tým urýchli a výsledná cena za prepravu bude presnejšia.

Dátumy

Dôležitý je pre nás najmä dátum nakládky a zaujíma nás aj požadovaný dátum vykládky. V prípade, že máte záujem len o orientačnú cenovú ponuku konkrétne dátumy nakládky a vykládky nehrajú veľkú rolu.

Colné konanie

V rámci prepravy tovaru zisťujeme aj to, či je nutné prepravovať tovar pod colným dohľadom. Viete, kde bude miesto zaclenenia a vyclenenia tovaru? Nezabudnite nás o tom informovať do poznámky.

Spôsob prepravy tovaru

Máte zvolený spôsob prepravy tovaru alebo preferenciu, ako by ste chceli váš tovar doviezť? Neváhajte nás o vašich požiadavkách informovať a my urobíme všetko preto, aby sme vám vyhoveli.

Máte nejaké špeciálne požiadavky?

Naša prepravná spoločnosť Infinity Forwarding sa snaží vyjsť zákazníkom v ústrety a preto robíme všetko pre to, aby sme vyhoveli naozaj každému. Máte špeciálne požiadavky týkajúce sa medzinárodnej prepravy? Neváhajte nás kontaktovať a my sa pokúsime nájsť pre vás čo najlepšie riešenie.

Nebojte sa nás kontaktovať aj v prípade, že nad medzinárodnou prepravou tovaru ešte len uvažujete. Naši odborníci vám radi odpovedia na všetky otázky, vysvetlia vám celý prepravný proces a pokúsia sa s vami nájsť čo najvyhovujúcejšie riešenie.