Skip to content

Preprava tovaru s vysokou hodnotou si vyžaduje zvýšenú opatrnosť

Medzinárodná preprava tovaru zahŕňa množstvo rizík, ktoré by ste mali zvážiť najmä v prípade prepravy tovaru s vysokou hodnotou. Ako čo najbezpečnejšie prepravovať tovar s vysokou hodnotu a prečo by ste sa mali spoľahnúť na služby našej prepravnej spoločnosti Infinity Forwarding? 

Aký je to tovar s vysokou hodnotou? 

Zásielka s vysokou hodnotou môže obsahovať napríklad šperky, drahé kamene, maľby, sochy, elektroniku, drahý alkohol a ďalšie druhy tovaru s vysokou obstarávacou cenou. O rizikách medzinárodnej prepravy už sme vás informovali v predchádzajúcich článkoch, pri preprave tovaru s vysokou hodnotou by ste však obzvlášť mali dbať na bezpečnosť a najmä výber spoľahlivého špeditéra. Najčastejšie hrozí tovaru s vysokou hodnotou poškodenie, strata alebo krádež, ktorým sa dá predísť viacerými opatreniami. 

Bezpečná preprava tovaru s vysokou hodnotou 

Aby bola vaša preprava tovaru s vysokou hodnotou čo najbezpečnejšia, dbať by ste mali najmä na balenie zásielky. Spôsob balenia má veľký vplyv na ochranu tovaru, preto vyberajte taký druh balenia, aký zodpovedá povahe vášho tovaru. Napríklad, ak prepravujete predmety s vysokou hodnotou citlivé na vlhkosť a prach, nemali by byť prepravované vo vlnitej lepenke. 

Najčastejšie sa tovar s vysokou hodnotou balí do peny, ktorá výborne chráni náklad pred poškodením. Okrem peny je vhodné zvážiť, či celú zásielku nie je lepšie miesto kartónovej škatule zabaliť do kvalitných prepraviek, ktoré majú vyššiu vrstvu ochrany. O tom, ako by mal byť váš tovar s vysokou hodnotou zabalený a aký obal je najvhodnejší sa môžete poradiť aj s našimi odborníkmi z Infinity Forwarding. 

Riziko straty alebo krádeže môžete eliminovať aj tým, že si vyberiete čo najrýchlejší spôsob prepravy. Čím rýchlejšie k vám zásielka príde, tým menšia je pravdepodobnosť, že dôjde k nejakej komplikácii. Najrýchlejšia je letecká preprava, ktorá je však najdrahšou voľbou a nie je vhodná pre všetky druhy tovarov. Za bezpečnejšiu je považovaná aj FCL preprava zásielok, teda preprava celokontajnerovej zásielky, počas ktorej sa s tovarom nemanipuluje. Taktiež sa však neoplatí pre každý druh tovaru, pretože pri malej zásielke by ste úplne zbytočne platili za prepravu celého kontajnera, ktorého priestor by bol nevyužitý. Všeobecne sa preto odporúča pri tovare s vysokou hodnotu vyberať také spôsoby prepravy, čo kombinujú najmenší počet prestupov a terminálov

Nezabúdajte na poistenie prepravy 

Poistenie má veľký význam v prípade akejkoľvek zásielky a inak tomu nie je ani pri tovare s vysokou hodnotou. Poistné krytie zahŕňa stratu, poškodenie, či krádež tovaru, ale aj mnohé ďalšie riziká, ktoré počas medzinárodnej prepravy tovaru môžu nastať. O dôležitosti poistenia a výške poistného krytia sa môžete informovať u našich špeditérov, ktorí vám radi pripravia aj nezáväznú cenovú ponuku prepravy. 

Medzinárodná preprava tovaru s vysokou hodnotou s Infinity Forwarding 

V prípade tovaru s vysokou hodnotou je kľúčovým faktorom aj výber správnej špedičnej spoločnosti, ktorá sa postará o bezpečné doručenie vašej zásielky až k Vám do skladu na Slovensko alebo do Českej republiky. Naša prepravná spoločnosť Infinity Forwarding má s prepravou zásielok vysokej hodnoty veľmi dobré skúsenosti. Naše partnerstvá a obchodné kontakty nám umožňujú výber spoľahlivých prepravcov, ktorí vašu zásielku doručia bezpečne a bez komplikácií. 

V Infinity Forwarding vám zároveň pomôžeme s vybavením všetkých súvisiacich dokumentov s colným konaním, tak aby bola pre vás preprava tovaru s vysokou hodnotou čo najviac bezstarostná. Neváhajte nás kontaktovať a vyžiadajte si cenovú ponuku prepravy zadarmo ešte dnes.