Skip to content

Preprava nebezpečného tovaru – objavte novinku Capsuloc

Na prepravu nebezpečného tovaru sa využívajú kovové nádoby, ktoré svojim dizajnom pripomínajú plechovku od farby. V niektorých prípadoch sa však stáva, že sa pri preprave nádoba poškodí, čo prináša množstvo komplikácií. Preprava nebezpečného tovaru sa tak aktuálne teší z novinky v podobe nového obalu Capsuloc, ktorý má v porovnaní s “plechovkou na farbu” viacero výhod. 

Capsuloc vs. “plechovka na farbu” 

Aby ste čo najlepšie pochopili výhody novinky Capsuloc, porovnáme ich s doteraz využívanou kovovou nádobou. Jednou z najväčších výhod je spôsob otvárania a zatvárania nádoby. Kým Capsuloc využíva tesnenie bez krúžkových zámkov a k jeho obsahu sa dostanete otočením uzávera, klasické kovové nádoby majú krúžkové zámky a k ich zatvoreniu, či otvoreniu sú potrebné rôzne nástroje. Poistné krúžky sa vedia často zlomiť a preto ich Capsuloc vôbec nemá. 

Kovové nádoby sa pri náraze často pretlačia, čím sa zdeformujú a poškodia. Capsuloc je vyrobený z odolného materiálu, takže tovar lepšie ochráni pred okolitými vplyvmi. Na jednu paletu sa zmestí až 120 súprav Capsuloc, kým klasických kovových nádob sa na paletu zmestí len 60. Rozdiel je aj v hmotnosti, kým kovová nádoba váži v priemere okolo 2,3 kg, Capsuloc má hmotnosť nižšiu až o 32% a váži len 1,57 kg. 

 

Aké sú ďalšie výhody Capsuloc? 

Okrem spomínaných rozdielov však prináša nový ochranný obal na nebezpečný tovar aj množstvo ďalších výhod. Obal Capsuloc prešiel prísnymi testami OSN a je schválený na prepravu nebezpečných látok všetkými spôsobmi prepravy s baliacou súpravou UN 4GV a tlakovo testovaným vnútorným kontajnerom. Spokojní môžu byť aj aktivisti za životné prostredie, pretože jeho materiál je plne recyklovateľný. 

Novinku Capsuloc môžete využiť na prepravu všetkého, čo ste doteraz prevážali v kovových nádobách na farbu. Nižšia hmotnosť a lepšia skladnosť vám zaručí, že bude vaša preprava lacnejšia a v rámci jednej palety doveziete oveľa väčší počet kusov. Zabudnite na poškodené plechovky, dorezané prsty a reklamácie. Pri preprave nebezpečného tovaru dajte šancu novému obalu Capsuloc a jeho výber určite neoľutujete. 

Preprava nebezpečného tovaru s Infinity Forwarding 

Aj napriek tomu, že je Capsuloc jedinečnou a užitočnou novinkou, nie všetci dodávatelia začali nový druh obalu používať. Aby ste boli s prepravou nebezpečného tovaru naozaj spokojní, je lepšie ak od začiatku spolupracujete s odborníkmi. Pomôžeme vám s celou dokumentáciou, ktorej je pri preprave nebezpečného tovaru naozaj veľa a vybavíme všetky potrebné náležitosti, aby bol váš tovar bezpečne dovezený až k vám do skladu, či firmy. Neváhajte nás kontaktovať a naši odborníci na medzinárodnú prepravu pre vás radi vypracujú bezplatnú cenovú ponuku