Skip to content

Ako ovplyvnia oslavy čínskeho nového roka 2023 medzinárodnú prepravu?

Čína je obrovským exportérom a udalosti v krajine vo veľkej miere ovplyvňujú svetový obchod. Každoročne sa nielen v Číne, ale aj ďalších ázijských krajinách oslavuje čínsky nový rok, ktorého oslavy majú dopad na globálnu ekonomiku.

Kedy sa oslavuje čínsky nový rok? 

Obrovské oslavy sú naplánované na 22. januára 2022, avšak výrobné haly sa začínajú zatvárať už okolo 15. januára. Ľudia si hromadne začínajú čerpať svoje dovolenky, veľa cestujú, trávia čas s rodinou a takmer nikto nepracuje. Oslavy čínskeho nového roka oficiálne trvajú celý týždeň, ale Číňania sa s vrátením do pracovného kolobehu príliš neponáhľajú. 

Tieto dni preto bývajú veľmi náročné na komunikáciu a takmer nič sa nedá vybaviť. Okrem Číny sa lunárny nový rok oslavuje aj v juhovýchodnej Ázii, najmä vo Vietname, Thajsku, Hongkongu, Malajzii, Singapure a Indonézii. 

Prepravu tovaru si naplánujte  

Keďže oslavy čínskeho nového roka nie sú ničím, o čom by ste vopred nevedeli, prepravu a celý dovoz si môžete v predstihu naplánovať. V prípade, že máte vyrobený tovar na nič nečakajte a objednajte si prepravu tovaru ešte dnes. Každoročne oslavy čínskeho nového roka ochromia celý dodávateľský reťazec a medzinárodnú prepravu, takže sa môže stať, že sa váš tovar jednoducho nestihne nalodiť a následne vám ho odošlú až po skončení osláv. 

V prípade, že predsa len nalodenie nestíhate, skúste si prepravu poriadne naplánovať. Prístavy sa otvárajú skôr ako väčšina továrni, takže je možné, že váš tovar nebude musieť v prístave dlho čakať a stihne sa nalodiť skôr. 

Aby ste však neplatili zbytočné poplatky, vyhli sa dezinformáciám alebo mali dokonalý prehľad o tom, kde sa váš tovar nachádza a čo sa s ním bude robiť je lepšie, ak sa spoľahnete na našich špeditérov. S chaosom okolo čínskeho nového roka máme bohaté skúsenosti a presne vieme, čo máme robiť, aby vám bol váš tovar doručený v čo najkratšom čase. 

Samozrejme, rýchle vybavenie prepravy a všetkých náležitostí nezáleží len od nás, preto budeme potrebovať, aby ste s nami aktívne komunikovali a poskytli nám všetky potrebné informácie k preprave. Kontaktovať nás môžete prostredníctvom formulára a my s vami radi prediskutujeme všetky možnosti prepravy a vypracujeme vám bezplatnú cenovú ponuku zadarmo.