Skip to content

Nákladná doprava z Číny: Objavte výhody leteckej prepravy

Letecká preprava je využívaným spôsobom prepravy z Číny najmä v prípade zásielok s menším objemom, tovaru s obmedzenou trvanlivosťou alebo vzoriek, ktoré potrebuje mať zákazník čo najskôr. V našom článku sme pre vás zhrnuli výhody a nevýhody leteckej prepravy spolu s ponukou služieb leteckých prepravných spoločností. 

Letecká nákladná doprava 

V spojitosti s leteckou prepravou získava zákazník niekoľkých výhod. Tie spočívajú najmä v jej rýchlosti a bezpečnosti, s ktorými bohužiaľ súvisia aj vysoké ceny. Zistite, aké sú najväčšie výhody a nevýhody leteckej nákladnej dopravy. 

Výhody leteckej prepravy: 

 • Najrýchlejší spôsob prepravy tovaru. 
 • Letecká preprava je mimoriadne bezpečná, zásielky sa riadia veľmi prísnymi pravidlami a dôraz sa kladie aj na manipuláciu. 
 • Zásielky je možné trasovať a výhodou sú aj nižšie náklady na poistenie. 
 • Dodacie lehoty sú spoľahlivé a zákazníci majú na výber z bohatej ponuky služieb. 

Nevýhody leteckej prepravy: 

 • Vyššia cena prepravy a ekologická stopa. 
 • Letecká preprava vyžaduje podrobnejšiu dokumentáciu a zároveň neumožňuje prepravu niektorých druhov tovaru, ako napríklad výbušnín, plynov, lítiových batérií a podobne. 

Letecké prepravné spoločnosti a ich služby 

Jednotlivé letecké prepravné spoločnosti sa odlišujú ponukou služieb, ktoré sa líšia viacerými parametrami. Väčšinou majú jednotlivé služby najmä rozdielnu dobou dodania a zákaznícky servis. 

Medzi základné služby poskytované leteckými spoločnosťami patrí: 

 • Door-to-door – dodanie zásielky z letiska až do skladu alebo firmy kupujúceho (v závislosti od miesta dodania uvedeného na kúpnej zmluve). 
 • Airport-to-Airport – dodanie zásielky z letiska na letisko, kupujúci rieši prepravu do svojho skladu z letiska vo vlastnej réžií, prípadne využije služby špedičnej spoločnosti, ktorá sa o všetko postará. 
 • Economy Air – ekonomicky výhodná varianta, ktorá zahŕňa pravidelné odlety s dobou dodania 5 až 7 dní. 
 • Premium Air – každodenné odlety zaručujú dobu dodania 3 až 5 dní. 
 • Priority Air – je jednou z najdrahších služieb, kedy je doba dodania 1 až 3 dni. Zvyčajne sa využíva pre urgentné zásielky. 
 • Air Charter – v tomto prípade ide o službu, ktorá je zákazníkovi k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku, pričom zákazník si sám riadi termíny odletov a príletov, veľkosť nákladu, čas odjazdu alebo cieľ cesty. 

Letecká preprava z Číny na Slovensko 

Čína má so Slovenskom niekoľko priamych letových spojení. Nákladné lietadlá lietajú z najväčších čínskych miest, ako sú Peking, Shanghai, Chengdu, Xi´an, Shenzhen a Guanzhou. Najznámejšími leteckými spoločnosťami sú Air China, Kerry Apex, Kintetsu World Express, Sino Shipping, Sun Jet Logistics Xiamen Co. a veľa ďalších. 

V porovnaní so železničnou alebo námornou prepravou vyžaduje letecká preprava podrobnejšiu dokumentáciu. Aby bola vaša preprava úspešná a ekonomicky výhodná, je nutné ju vopred dobre naplánovať s dostatočnou časovou rezervou. 

Využiť môžete služby našej špeditérskej spoločnosti Inifnity Forwarding, ktorá sa postará o všetky náležitosti súvisiace s prepravou tovaru. Napíšte nám, aký tovar potrebujete prepraviť a my s vami prediskutujeme možnosti jednotlivých druhov prepráv, tak aby bol váš tovar doručený za čo najlepších dodacích podmienok. Vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku prepravy a naši kolegovia vás budú v priebehu niekoľkých dní kontaktovať.