Skip to content

Oplatí sa preprava elektroniky z tretích krajín?

Dovozom elektroniky z Číny, ale aj Indie, Vietnamu, Filipín a ďalších krajín Ázie môžete poriadne ušetriť. V našom článku sme pre vás zhrnuli kroky, ktoré pri dovoze elektroniky zo zahraničia musíte podniknúť a výhody, ktoré vám prinesie spolupráca s našou špedičnou spoločnosťou Infinity Forwarding

Dovoz elektroniky z Číny a Ázie

Z Ázie je možné dovážať širokú škálu elektroniky, od spotrebnej elektroniky až po profesionálne a priemyselné zariadenia. Tu sú niektoré druhy elektroniky, ktoré sa často dovážajú z Ázie:

 • Spotrebná elektronika – patria sem produkty ako mobilné telefóny, počítače, televízory, audio a video zariadenia, domáce spotrebiče (rýchlovarné kanvice, mixéry, chladničky), a ďalšie.
 • Elektronické súčiastky – ako mikroprocesory, čipy, kondenzátory, rezistory a iné.
 • LED osvetlenie – LED žiarovky, svietidlá alebo displeje.
 • Elektronické hračky – hračky s elektronickými prvkami, ako sú roboti alebo interaktívne hračky ovládané diaľkovým ovládaním a podobne.
 • Zabezpečovacie systémy – napríklad bezpečnostné kamery, alarmy, prístupové systémy a ďalšie elektronické zabezpečovacie zariadenia.
 • Prístroje a meracie zariadenia – meracie a diagnostické prístroje, laboratórne zariadenia a iné špecializované elektronické zariadenia.
 • Solárne panely a alternatívne energetické zariadenia.
 • Elektronika pre automobilový priemysel.
 • Telekomunikačné zariadenia – modemy, routery, antény i telefónne príslušenstvo.

Ako prebieha dovoz elektroniky z Číny a Ázie? 

Našli ste v Ázii dodávateľa elektroniky, ktorú chcete nakúpiť? Zhrnuli sme pre vás niekoľko krokov, aby váš dovoz elektroniky dopadol na výbornú:

 • Výber spoľahlivého dodávateľa – pri nákupe elektroniky z Číny je dôležité spolupracovať s overeným a spoľahlivým dodávateľom. Skúmajte recenzie, hodnotenia a povesť dodávateľa predtým, než sa rozhodnete pre nákup.
 • Kvalita a certifikáty – dôkladne skúmajte kvalitu produktov a ich certifikáty. Elektronické zariadenia by mali spĺňať miestne a medzinárodné štandardy bezpečnosti a kvality. 
 • Kontakt a komunikácia – od dodávateľov sa snažte získať jasné informácie o produktoch, cene, balení a podmienkach dodania. 
 • Colné poplatky a dane – pri dovoze elektroniky môžu vzniknúť colné poplatky, dane a prípadne importné clá. Pred dovozom a samotnou prepravou najskôr skontrolujte miestne zákony a postupy týkajúce sa dovozu elektroniky na Slovensko.

V prípade, že plánujete dovážať z Ázie prvýkrát alebo nemáte s obchodovaním s Áziou dostatočné skúsenosti, môžete sa spoľahnúť na služby našej spoločnosti Infinity Standard. Naši kolegovia pre vás radi zabezpečia kompletný dovoz z Číny a Ázie vrátane vyhľadania a overenia dodávateľa, kontroly a potrebnej dokumentácie. 

Doprava elektroniky z Ázie

Preprava elektroniky zo zahraničia môže byť realizovaná viacerými spôsobmi v závislosti od toho, z ktorej krajiny sa rozhodnete elektroniku doviezť. Na výber je námorná, železničná alebo letecká preprava, pričom zvyčajne sa využíva kombinovaná preprava, aby mohla byť vaša zásielka bezpečne doručená až k vám do skladu. 

Či sa dovoz elektroniky z Ázie skutočne oplatí záleží od konkrétnej ponuky dodávateľov a tiež ceny prepravy. Napíšte nám, akú elektroniku potrebujete prepraviť a my pre vás vyrátame nezáväznú cenovú ponuku prepravy