Skip to content

Konferencia WOF SUMMIT sa blíži a CEO Infinity Forwarding Michaela Královičová na nej nebude chýbať

Naša riaditeľka Michaela Královičová bude jedným z hostí na pripravovanej konferencii WOF SUMMIT vo Viedni, ktorá sa koná 22. až 23. marca 2023. Cieľom konferencie vytvoriť nové obchodné príležitosti pre B2B sektor v oblasti digitalizácie, elektronického obchodu, ľudských zdrojov a udržateľnosti. V našom článku vám prinášame preložený rozhovor, ktorý Michaela poskytla organizátorom konferencie. 

Aké prepravné služby zabezpečuje Infinity Forwarding na Slovensku a v Českej republike?

Naša špedičná spoločnosť Infinity Forwarding ponúka širokú škálu prepravných, colných a konzultačných služieb. Našou pridanou hodnotou pre klientov je, že rozumieme tomu, ako sa robí zahraničný obchod, a preto vieme okrem presunu nákladu z bodu A do bodu B poskytnúť aj poradenstvo pri dovoze a vývoze

Naším hlavným zameraním je multimodálna preprava (napr. námorná, železničná a letecká), ale pre vysoký dopyt zákazníkov sme v tomto roku začali poskytovať služby cestnej prepravy hromadného nákladu v Európe.

Kde vidíte najväčšie výzvy v globálnych dodávateľských reťazcoch pre rok 2023?

Najväčšou výzvou pre rok 2023 budú určite zvyšujúce sa náklady za palivá a energie, ktoré ovplyvňujú dopyt po tovare, ako aj nedostatok vodičov nákladných vozidiel v Európe. Tieto faktory udržujú ceny lodných služieb v Európe vysoké aj napriek poklesu cien námornej a železničnej prepravy.

Na konferencii WOF Summit Vienna sa zúčastníte panelovej diskusie o budúcnosti novej hodvábnej cesty, môžete nám priblížiť aktuálne výzvy železnice z Číny do Európy?

Severný koridor je v súčasnosti stabilný a bez vážnejších prieťahov. Hlavnou výzvou pre Európu je naša prílišná závislosť na tomto koridore, ktorý vedie cez Rusko a nedostatok alternatívnej trasy s porovnateľnou kapacitou na prepravu všetkého nákladu.

Južný ani stredný koridor nemajú dostatočnú kapacitu a infraštruktúru, aby sa stali plnohodnotnými náhradami v prípade, že by severný koridor zasiahli západné sankcie alebo ak by sa Rusko rozhodlo trasu zablokovať. Čína plánuje tento rok začať stavať železnicu Čína – Kirgizsko – Uzbekistan, no dokončenie projektu bude trvať niekoľko rokov, čo znamená, že výsledky (v prípade, že projekt bude úspešne dokončený) uvidíme až v dlhodobom horizonte.

Ako hodnotíte dôležitosť podujatí WOF ako platformy pre odvetvie dodávateľského reťazca v strednej a východnej Európe celkovo?

Podujatia WOF sú skvelou platformou pre poskytovateľov logistických služieb, aby našli nových obchodných partnerov a dozvedeli sa viac o trendoch v automatizácii a technológiách súvisiacich s naším odvetvím. Páčia sa mi aj možnosti networkingu a príjemná atmosféra na akciách.

Aké odporúčanie chcete dať svojim zákazníkom, aby sa pripravili na bezproblémový dovoz z Ázie do regiónu CEE v roku 2023?

Od začiatku pandémie mám pocit, že na dovoze z Ázie je len málo vecí bez komplikácií. Čo bolo predtým šokom, je teraz nový normál. Verím, že pandémie a následná logistická kríza, ktorá sa prejavila v podobe výpadkov služieb, meškaní a zvýšených nákladov, spôsobili, že poskytovatelia logistických služieb boli odolnejší a agilnejší. 

V roku 2023 môžu naši zákazníci ťažiť z nižších cien za námornú a nákladnú prepravu, a tiež kratších tranzitných a celkových dodacích lehôt. Zákazníkom by som odporučila, aby si objednávky a zásielky naplánovali vopred a v prípade núdze uprednostnili železničnú prepravu pred leteckou. Verím, že rok 2023 bude dobrým rokom pre importérov, ktorí sú pripravení.

Medzinárodná preprava s Infinity Forwarding 

Hľadáte spoľahlivého prepravcu tovaru? Využite prepravné služby našej spoločnosti Infinity Forwarding a my sa postaráme o bezpečné doručenie vašej zásielky až na vami zvolenú adresu.