Skip to content

Koľko stojí preprava zásielky do Číny?

Naša špedičná spoločnosť Infinity Forwarding sa postará o prepravu z viac ako 50-tich krajín sveta vrátane Slovenska. Čína ponúka množstvo obchodných príležitostí pre slovenských a českých podnikateľov, ktorí môžu tovar z Číny nielen dovážať, ale ho sem aj vyvážať. 

Exportujte do Číny 

Ázia s viac ako tromi miliardami obyvateľov, predstavuje obrovský exportný trh s neobmedzenými príležitosťami. Slovenské a české firmy môžu nájsť priestor na presadenie sa nielen u tradičných ekonomických lídrov ako Čína, India a Vietnam, ale aj v mnohých ďalších krajinách zoskupenia ASEAN, ako sú Singapur, Malajzia, Indonézia, či v krajinách ako Japonsko alebo Južná Kórea.

Ázia ponúka obrovský potenciál pre obchod vďaka svojej masívnej populácii, a tiež vďaka rastúcej životnej úrovni, nárastu strednej triedy v mnohých ázijských krajinách a aktívnym mladým spotrebiteľom. Títo mladí spotrebitelia sú schopní a ochotní investovať do importovaných tovarov, pretože vnímajú ich kvalitu, ekologický charakter a pridanú hodnotu. 

Vývoz do Ázie je náročný, ale nie nemožný 

Realizácia takejto formy exportu si vyžaduje zvýšenú prípravu, spojenú nielen s časovými, ale aj s personálnymi a finančnými investíciami. Navyše je nevyhnutné dôkladne sa oboznámiť so špecifikami cieľovej krajiny, kam plánuje vývoz a zohľadniť požiadavky miestnych zákazníkov. V mnohých prípadoch je potrebné prispôsobiť samotný produkt, jeho obal, a dokonca aj marketingovú stratégiu.

Súčasne je dôležité zohľadniť, že hľadanie obchodných partnerov alebo priamych zákazníkov na taký geograficky vzdialený trh, ako sú ázijské krajiny, je náročný proces, ktorý si vyžaduje nielen financie, ale aj značné množstvo času a úsilia.

O aké druhy tovarov majú v Číne a Ázii záujem? 

V Ázii rastie popularita importovaného tovaru. Spotrebitelia v Ázii sa stále viac obracajú k zahraničným produktom, pričom najväčší záujem je o:

  • potraviny a oblečenie,
  • módne doplnky a kozmetiku,
  • vitamíny a výživové doplnky,
  • stravu a doplnky pre domácich miláčikov,
  • potraviny a alkoholické nápoje,
  • jedlo a oblečenie pre deti,
  • šperky a klenoty,
  • nábytok a interiérové doplnky,
  • oblečenie a produkty starostlivosti pre seniorov.

Preprava do Číny cena 

V prípade, že sa rozhodnete uvažovať o vývoze do Ázie, naši kolegovia zo spoločnosti Infinity Standard si s vami radi dohodnú stretnutie a zodpovedajú vám všetky otázky. Nielen s dovozom, ale aj vývozom do Číny a Ázie máme bohaté skúsenosti, takže vám radi poskytneme kompletné poradenstvo. 

Nákladná preprava do Číny a Ázie má rozdielnu cenu, ktorá závisí od hmotnosti a presných rozmerov zásielky. Dôležité je poznamenať, že v tomto prípade sa nepoužíva skutočná hmotnosť, ale tzv. objemová hmotnosť. Objemová hmotnosť zahŕňa nielen váhu zásielky, ale aj jej rozmery.

Môže sa stať, že objemová hmotnosť vašej zásielky bude vyššia než jej skutočná hmotnosť, ak zásielka zaberá veľa miesta, ale nie je ťažká. Preto je dôležité mať na pamäti, že cena prepravy bude určená objemovou hmotnosťou, ak je táto hodnota vyššia. Ak si želáte presný výpočet ceny prepravy pre vašu zásielku, využite možnosť objednania bezplatnej kalkulácie prepravy na našom webe.