Skip to content

Doprava stavebných materiálov z Ázie: Kedy sa dovoz z Ázie oplatí?

Máte stavebnú firmu a rozmýšľate o nákupe stavebných materiálov z Ázie? Infinity Forwarding sa postará o dopravu stavebných materiálov z Ázie. Vďaka službám našej spoločnosti Infinity Standard pre vás dokážeme zabezpečiť kompletný dovoz vrátane vyhľadania dodávateľa, kontroly, colného konania a potrebnej dokumentácie. Zistite viac o tom, ako prebieha prevoz stavebných materiálov z Ázie na Slovensko v našom článku. 

Ušetrite dovozom stavebného materiálu z Číny a Ázie 

Aj tí najväčší európsky dodávatelia stavebného materiálu často nakupujú v Číne a Ázii a zakúpený tovar ďalej predávajú. Prečo by ste teda mali nakupovať tovar od európskych sprostredkovateľov, keď si ho viete nakúpiť priamo v Číne? 

Z Číny a Ázie môžete doviezť napríklad tento stavebný materiál: 

  • Keramické a porcelánové obklady
  • Stavebné ocele a kovové komponenty
  • Izolačné materiály ako napríklad polystyrén, minerálna vlna alebo polyuretánová pena.
  • Osvetlenie a elektrické komponenty
  • Dekoračné prvky a interiérové doplnky 
  • Stavebné materiály na báze dreva
Infinity Forwarding pre vás zabezpečí prevoz stavebných materiálov z Ázie (zdroj obrázku: canva.com)
Infinity Forwarding pre vás zabezpečí prevoz stavebných materiálov z Ázie (zdroj obrázku: canva.com)

Doprava stavebných materiálov z Ázie 

Pri preprave stavebných materiálov z Ázie je kľúčové spolupracovať so skúsenou špedičnou firmou, ktorá má odborné znalosti v oblasti medzinárodnej logistiky a môže zabezpečiť plynulý priebeh celého procesu. Ten zahŕňa správne balenie, dokumentáciu, colné formality a optimálne plánovanie trasy a prepravy.

Naša špedičná spoločnosť Infinity Forwarding má s medzinárodnou prepravou bohaté skúsenosti. V rámci našich služieb pre vás zabezpečíme kompletnú prepravu tovaru z viac ako 50-tich krajín sveta. Skúsenosti máme aj s dopravou stavebných materiálov z Ázie, takže sa na naše služby môžete plne spoľahnúť. 

Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku

Treba však dodať, že nie všetky druhy stavebného materiálu sa oplatí dovážať z Ázie, a to najmä kvôli stanoveným minimálnym odberným množstvám alebo drahej preprave. Aby ste vedeli, či sa vám nákup a následná doprava stavebného materiálu z Ázie na Slovensko oplatí, vyžiadať si môžete nezáväznú cenovú ponuku. 

Využiť môžete aj služby našej spoločnosti Infinity Standard, ktorá pre vás zabezpečí dovoz tovaru z tretích krajín. V Ázii pre vás vyhľadáme dodávateľa a zabezpečíme kontrolu tovaru priamo v továrni. Postaráme sa o kompletnú dokumentáciu a colné konanie, takže s dovozom nemusíte mať žiadne starosti. 

Prepravu nákladu pre vás zabezpečí naša špedičná spoločnosť Infinity Forwarding. Úplne stačí ak si vyberiete stavebný materiál o ktorý máte záujem a my pre vás vypracujeme cenovú ponuku celého dovozu vrátane prepravy. Na základe cenovej ponuky sa potom môžete jednoducho rozhodnúť, či využijete možnosť dovozu stavebného materiálu z Číny a Ázie alebo sa radšej spoľahnete na služby európskych dodávateľov.