Skip to content

Aké sú rozmery kontajnerov o veľkosti 40-stôp High Cube?

Medzinárodná preprava tovaru je možná aj vďaka 40-stopovým kockovým kontajnerom (High cube),  ktoré využíva námorná preprava alebo autodopravcovia. Aké sú rozmery kontajnerov a aký je medzi nimi rozdiel v porovnaní so štandardnými 40-stopovými kontajnermi?   

Rozmery kontajnerov 

 

Kockový kontajner o veľkosti 40 stôp má rozmery 20 stôp x 8 stôp x 8,2 stôp (dĺžka x výška x šírka). Pre lepšiu predstavu si môžete High Cube kontajner porovnať s kamiónom, ktorého dĺžka je 50”, zatiaľ čo 40-stopový High Cube kontajner má dĺžku až 83”.

40- stopový štandardný prepravný kontajner vs. High Cube

 

Výhodou 40-stopového High Cube kontajnera je väčší kubický objem, vďaka čomu sa doňho zmestí aj dlhší tovar. Pre porovnanie so 40-stopovým štandardným prepravným kontajnerom, High Cube umožňuje prepraviť zhruba dvojnásobné množstvo nákladu. Ide o najväčší prepravný kontajner z hľadiska kubických metrov a preto je v rámci dodávateľských vzťahov veľmi často využívaný najmä kupujúcimi, ktorí potrebujú prepraviť veľký náklad a zároveň ušetriť. 

 

Väčšina prepravcov naceňuje prepravu podľa objemu alebo hmotnosti, takže pri použití 40-stopového High Cube kontajnera získavate podobné výhody ako pri preprave 20-stopového kontajnera a cena za jednotku je približne rovnaká (v závislosti od vašej polohy). Ceny sa však môžu zvýšiť v prípade premiestňovania veľkých a ťažkých predmetov, napríklad strojov, či vybavenia. 

Maximálne zaťaženie 40-stopového High Cube kontajnera 

 

Podľa normy ISO môže mať jedna paleta naložená na 40-stopový High Cube kontajner maximálne zaťaženie 750 kg bez ohľadu na to, aký je tovar veľký. Celková maximálna nosnosť 40-stopového High Cube kontajnera je 11 300 kg, avšak nie vždy je využívaná. 

 

Maximálna nosnosť kontajnera sa musí prispôsobovať rôznym pravidlá a predpisom krajín, do ktorých je náklad smerovaný. Preto je dôležité všetky informácie ohľadom maximálnej hmotnosti prepravného kontajnera zistiť vopred. V prípade nedodržania limitov alebo ďalších pravidiel vám môžu vzniknúť vysoké dodatočné poplatky, ktoré celú prepravu tovaru predražia. Taktiež sa vám môže stať, že si budete musieť prenajať ďalší kontajner a náklad kvôli veľkej hmotnosti rozdeliť na dve časti. 

 

Preprava tovaru bez zbytočných komplikácií 

 

Vyhnite sa zbytočným problémom pri preprave tovaru a pri dovoze alebo vývoze sa spoľahnite na odborníkov, ktorí majú s prepravou tovaru viacero skúseností. Prepravná spoločnosť Infinity Forwarding sa postará o bezpečné doručenie vášho nákladu až k vám do skladu na Slovensko alebo do Českej republiky. 

 

Naši experti na dovoz a vývoz s vami celý prepravný proces prekonzultujú a pomôžu vám nájsť to najefektívnejšie riešenie za najlepšie ceny. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a my si s vami radi dohodneme bezplatnú konzultáciu.